Balık Avına Biraz Mola

Balık Avına Biraz Mola

1893
0
PAYLAŞ
balikkavi

Malumunuz sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Önceliklerimiz inanılmaz derecede değişti. Sağlık konusundaki endişelerimiz bizin rutin yaşantımıza olumsuz etki etti. Yaşanılan bu küresel tehdit, bizleri evimize kapanmaya mahkum etti. Bir çoğumuz çalışmak zorunda olduğu için, risk alarak işinin başında ve zor şartlarda yaşam mücadelesine devam etmektedir.

Her işin başı sağlık sözünü hep duyarız. Bu söz münferit sağlık sorunlarının yaşandığı dönemlerde bize belki çok fazla önem arz etmemekteydi. Gel gelelim küresel bir sağlık sorunuyla karşı karşıya kalınca ne kadar önemli ve dikkate alınması gereken bir söz olduğunu acı tecrübelerle öğrenmiş olduk.

Balık avı, hepimiz için biraz gündelik sıkıntılardan uzaklaşmak ve stres atmak için bir yoldur. Balık avlarken kendimizi gündelik yaşantıların yarattığı yoğun stres ortamından uzaklaşmış ve rahatlamış hissederiz. Bizim için belki de bir kaçış yoludur, bir özgürlüktür.

Balık avcılığının ne kadar büyük bir lütuf olduğunu, sokağa dahi çıkamadığımız bu günlerde daha iyi anlıyoruz. Temennimiz  bu sıkıntılı günleri atlatarak tekrar ve sağlıklı bir şekilde yaşantımıza dönme imkanı bulmaktır.

Tüm dünyada olduğu gibi ülke olarak biz de büyük bir şavaş veriyoruz. Bir çok meslek grubu, doğa üstü bir mücadele ile işlerin yoluna girmesi için çaba gösteriyor. Toplum olarak bizim de onların işlerini kolaylaştıma yükümlülüğümüz bulunmaktadır. Onca uyarı ve tedbire rağmen maalesef hala işin ciddiyetini kavrayamayanlarımız bulunmaktadır. Bunların arasında ellerinde olta ile deniz kıyısında ve köprü üzerinde balık avlamaya çalışan bir çok balıkçıda bulunmaktadır.

Yaşanan bu küresel salgın, insanın içini acıtan manzaralara şahit olmamıza neden olurken; bir yandan da doğanın kendini yenilemesine de olanak sağlamaktadır. Azalan hava kirliliği, insanlardan boşalan alanlarda artan canlı türleri gibi.

Ben de hobidaşlarıma seslenmek istiyorum. Lütfen bu süreçte evde kalın. Ne kendinizin ne de diğer insanların ve sevdiklerinizin hayatını tehlikeye atın. Bu günleri atlatınca emin olun daha fazla balık, daha güzel günler bizlerin olacak…

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK