Tavuk Etinden Balık Yemi

Tavuk Etinden Balık Yemi

13054
2
PAYLAŞ
tavuk etinden yem

Balıkçılık yapan insanların bir çoğu, balık yakalayamamanın nedenini kullandığı yeme bağlar. Balıkçıya göre, hiç bir zaman balık yakalayamamanın nedeni kendisi olmamaktadır. Olta makinası, misina, kamış, yem, balığın olmaması ve daha bir çok neden sayılabilir. Aslına bakarsanız çoğunlukla, bütün bu saydıklarımızda uygun kombinasyonu yakalayamamak en önemli problemimizdir ki; yem de bunlardan birisidir. Hangi balığa hangi yem kullanmamız gerektiğini bilmek çok önemlidir. Neticesinde balıkla ilk temas noktamızdır. Eğer balığı o yemi yemeye ikna edemezsek yaptığımız tüm masraf, harcadığımız tüm emek boşa gider.

Burada bir çok balık türünün hayır diyemeyeceği ve evde kendinizin hazırlayabileceği bir yemden bahsedeceğim. Tavuk etinden balık yemini nasıl hazırlayacağımızı anlatacağım. Bu yem barbun, mercan, istavrit, izmarit, mırmır gibi bir çok balık için idealdir.

tavuk etinden yem (2)

Hazırlanışı:

İhtiyaca göre tavuk göğüs etini, çok kalın olmamak üzere fleto kesiyoruz,

tavuk etinden yem

Gazete kağıdının üzerine koyarak, bolca iki tarafını da tuzluyoruz,

Üst kısmını da gazete kağıdıyla örterek (suyu çekmesi için) düz bir zemine koyuyoruz,

Onun da üzerine kesme tahtası gibi düz bir şey koyuyoruz,

Bu etin üzerine de bir ağırlık koyarak, 2-3 saat suyunu çekene kadar bekletiyoruz,

Son olarak, bu eti tercihen makasla uzunlamasına kesip sonrasında tavla zarı şeklinde doğruyoruz. Yemimiz hazır.

Hazırladığımız bu yemi bir kaba koyarak buz dolabının alt kısmında muhafaza edebiliriz. Zar şeklinde doğradığımız bu yemin, tuzlarken üstte kalan kısmı biraz sert olacaktır. İğneye takarken bu kısım üste gelirse çabuk düşmeyecektir. Söylenilen şekilde hazırlanan yem oltadan düşmeyecek kadar sert; balık aldığında balığa saplanacak kadar lokum kıvamında, yumuşak olur.

 

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK