Balık Avında Antalya Manzaraları

Balık Avında Antalya Manzaraları

3051
0
PAYLAŞ

Bakmakla görmek arasında, çok büyük bir fark vardır. Çoğu zaman, baktığımızda gördüklerimiz oldukça sınırlıdır. Bazen görmek için zaman ayırıp, dikkat kesilmek gerekir. Güzellikler genellikle detaylarda gizlidir. Bu yazımızda, baktığımızda göremediğimiz bu anlardan objektifimize yakalanan güzellikleri sizlerle paylaşmak istedik.

Paylaştığımız fotoğraflar, her balık avına çıktığımızda aslında oradalar. Biz buradayız diye karşımızda dururken , seslerini bize duyuramadıkları için onların farkına bile varmayız.

Genellikle, gözümüz ve dikkatimiz hep denizde yada balıktadır. Bizler de sizin için kafamızı kaldırıp, bir balık avı esnasında karşımıza çıkan o kareleri kaydedelim dedik.

Bu gün yazımızda belki balık olmayacak ama en az bir o kadar ilgiyi hak edecek güzelliklerden birkaç kesit, sahip olduğumuz mirasın önemini ortaya koymaya yetecektir.

Kaçımız Lara’dan Konyaaltına veya Kemer’e doğru bakıp, yukarıda sunulan manzaraya şahit olma fırsatı yakaladı acaba? Çok fazla olmadığını düşünüyorum. Bu manzara farklı şekillerde olsa da her zaman karşınıza çıkacaktır. Yolunuz düştüğünde görmek için dikkatli bakmanız yeterli olcaktır.

Manavgat’ta gün batımında, limanda yer alan deniz feneri ne zaman güneş olarak size ışık saçtı peki? Bunu, her gün batımında tekrarlar, yeterki siz görmek isteyin. Kıyıdan balık avlarken biraz ara verip başınızı kaldırmanız ve çevrenize bakmanız bu olaya şahitlik için yeterlidir.Alanya sahilinden, balıkçı yalnız adamdır denizin ortasında, dedirten bu kare ise yoğun iş temposu olan insanların niçin hobi olarak balıkçılığı tercih ettiğini göstermiyor mu?

Kaç ülke ya da kaç şehir vardır dünyada, güneşin Side’den battığı kadar güzel batan? Her batışında size gri tonlarda tablolar sunan?

Birde ırmak ağızlarında balık avlayanlarımız vardır. Tekneler yanlarından usulca süzülerek geçen. Çoğu zaman başımızı kaldırıp bakmayız bile. Oysa yeşili, mavisi, diğer renkleriyle bize kartpostallık enstantaneler sunan.

Gelelim sözün sonuna, her balıkçı en az bir defa güneşi günden yolcu eder avcılık esnasında. Biz de, Antalya’yı kısa bir süreliğine terkeden güneşin vedasıyla, yazımızı sonlandıralım. Bu kadar mı? Tabi ki değil; her köşesi cennet parçası olan bu ülkenin, çok küçük bir bölgesini içeren resimlerden bir kaç örnek sadece.

Balık avlamak için yollara düşen herkesin bu güzelliklerin de var olduğuna dikkatini çekmek istedik. Eminim ki bir çoğunuz çok daha güzel kareler yakalama imkanı bulmuşsunuzdur.

Dahası mı? O da size kalmış. Yapmanız gereken tek şey biraz etrafınıza bakınmak… 🙂

 

BİR CEVAP BIRAK