Karşıyaka’dan Günbatımı Manzaraları

Karşıyaka’dan Günbatımı Manzaraları

1974
0
PAYLAŞ

   Balık avı için farklı bir yer aradık ve Karşıyaka’dan Konak tarafına oltamızı sallamaya karar verdik. Havaların soğumasıyla birlikte balıkların kıyıdan uzaklaştığı bu günlerde, denizin görsellerinden daha çok faydalanmak istedik. Oltamızı suya attıktan sonra sizin için bu fotoğrafları çektik.

Amacımız günün koşturması içerisinde neleri kaçırdığımıza dikkat çekmek. Şimdilik oltamız suda balık beklerken, biz neleri görme fırsatı bulduk biraz bakalım.

Belki balık kalmadı ama manzaralar hala yerinde. İstediğiniz zaman bu manzaralara tanık olma şansınız var.

Bu manzaralar her gün amatör balıkçıların karşısında. Günün farklı saatlerinde, farklı tonlarda ve güzellikte serilir önünüze.

Günbatımı ile sürüler halinde uçan kuşlar güzel bir kompozisyon oluşturuyor. Farklı tonlardaki bulutlar bir ressamın fırçasından çıkmışçasına güzel bir görsel şov sunuyor bizlere.

İki yaka arasında işleyen vapurlar sürekli bir kaç kare fotoğraf çekmenize olanak sunuyor. Bu görüntüleri yakalamak da bize düşüyor.

Bu kadar günbatımı fotoğraflarının yanına bir kaç tane de farklı fotoğraf ekleyelim. Turuncu tonlarının devamında birazda mavi tonlar iyi gider.

Denizin ortasında bir çok küçük yelkenli gözümüze takılıyor. Konak – Karşıyaka arasında bulunan bu yelkenliler, izleyenlere keyifli anlar yaşatıyor.

Bu sürede, denizde bulunan oltamızda herhangi bir hareket olmuyor. Bu avdan da bir aksiyon almadan dönüyoruz. Ancak deniz, güneş ve bulutlar bize yine oldukça cömert davranıyor ve güzel kareografiler sunuyor.

Bizim temennimiz, aynı cömertliği deniz de balık yönünden sunsun. O günler gelene kadar, balık avında bu manzaralarla avunmaya devam edeceğiz.

Sürdürülebilir amatör balıkçılık için gereken her türlü çalışmaya destek olmak, bütün amatör balıkçıların görevi olduğunun bilincindeyiz. Kurallara uymayan, hiç bir davranışın içerisinde olmamak gerekir.

Limit altı balıkların avlanması, kaçak avlanmalar veya balıkçılığa zarar veren herkesin karşısında olmak, geleceğimiz için önem taşır. Aksi takdirde çok uzak olmayan bir gelecekte, her balık avında, burada yer alan fotoğraflarla yetinmek zorunda kalabiliriz.

Son olarak; balıkların yumurtalarını bırakmak üzere yanaştığı kıyılarda avlanmamak gerektiğini, her yakalanan anaç balığın binlerce doğabilecek yavru balığı da yok ettiğini herkese hatırlatmamız gerekiyor.

Eğer küçük balık yoksa büyük balıkta yok…

 

BİR CEVAP BIRAK