Kıyıdan Levrek Avı

Kıyıdan Levrek Avı

9000
0
PAYLAŞ

    Bir çok balıkçı gibi ben de ava çıkmadan önce olabilecek en iyi hazırlığı yaparak yola çıkarım. İzmir’e geleli bir yılı aştı. Artık tekne balıkçılığında kıyı balıkçılığına adım atalı kos koca bir yıl. Bu sürede surf disiplininde bir çok yeni bilgi edindim ve bu bilgileri fırsat buldukça sergilemek ve yenilerini öğrenmek için elimden geleni yapıyorum.

Bu günlerde İzmir’de kıyıdan avlayabileceğiniz balık biraz daha kısıtlı. O dev granyözler, kofanalar ve çupralar bu günlerde daha az oltaya gelmektedir. Bazıları çekilmiş bazılarının ise henüz zamanı gelmemiş. Bunlar balıkçıların ava çıkmasının önünde engel değil tabi..

Bu günün hikayesi oltası ambalajından yeni çıkmış bir balıkçıya ait. Balıkçıya ait diyorum çünkü bu ambalajı yeni açılmış olan balık malzemeleriyle, onca usta balıkçının şaşkın bakışları arasında aldığı yaklaşık iki kiloluk levrekle artık kendi rüştünü ispatlayan bir amatör.

Kıyıdan herkesin en uzak mesafeye atma gayreti içerisindeyken kıyıya oldukça yakın bir mesafeden alınan bu levrek aslında bize balık işinin biraz da şans işi olduğunu göstermektedir.

Görüldüğü  üzere denizde balık her zaman karşınıza çıkar. Önemli olan denemekten vazgeçmemek. Bir gün çupra olur, bir başka gün kofana yada granyöz.. Her zaman balık yakalamak mümkün ama yeter ki toplu balık katliamı yaratacak avlanma yöntemleri kullanılmasın. 

 

BİR CEVAP BIRAK