Nasıl bir olta kamışı?

Nasıl bir olta kamışı?

3739
0
PAYLAŞ
kamış seçimi

Nasıl bir olta kamışı?

Bu soru pek çoğumuz için bir işkencedir. Çoğu zaman amacımıza uygun bir kamış seçmekte zorlanırız. Bu nedenle iyi bir kamış seçmek için:

Öncelikle balık yakalamak için nereye, ne tür balık avlamak için gideceğimiz sorusunu kendimize sormalıyız.

İkinci soru ise kamış almak için ne kadarlık bir bütçe ayırdık? Bu sorunun cevabı amacımıza bizi daha çabuk ulaştıracaktır.

Son olarak eğer balıkçılıkta yeni iseniz, en iyisi seçim için size yardımcı olmak üzere biriden danışmanlık almak. Mümkünse bunu satıcı dışından birini kullanmak. Unutmamak gerekir ki satıcının işi ürün satmak.

Şimdi, ilk olarak nasıl bir kamış seçmeliyiz?

Öncelikle balığı nerede avlayacağız? Hangi tür balıklar avlayacağız? Ona karar vermemiz gerekir. Unutmayalım ki aynı kamışı kullanarak her tür balığı yakalayamayız. Ön araştırma yapmak sizi gereksiz harcamalardan kurtaracaktır. Kamışlarda en önemli unsurlardan biri atarıdır. Avlanma yönteminize uygun aralıkta atara sahip kamış almaya özen gösterin..

Bir diğer husus bu iş için ne kadar bütçe ayırabileceğinizdir. Unutmayınız ki, bu iş sadece kamış almakla bitmez. Balık yakalamak için takım oluşturmanız gerektiğinden kalite olarak birbirini destekleyen malzemeleri bir araya getirmeniz gerekir. Çok kaliteli bir makinaya   kalitesiz bir kamış takamazsınız. Doğru olan bir defa alıp uzun yıllar kullanmaktır.

Son olarak nasıl bir kamış seçeceğiniz konusunda ne kadar bilgili de olsanız destek alın. Eğer destek alacağınız kimse yoksa karar verdiğiniz ürüne birkaç farklı mağazadan sorgulamak hata yapma ihtimalinizi azaltacaktır.

Kamış seçtikten, dikkatli bir şekilde herhangi bir kusuru olup olmadığını kontrol etmemiz gerekir. Kamışta çatlak, yüzüklerde eğilme v.b. var mı?

Kamış seçiminizde bunlara dikkat ettiğinizde başınız ağrımayacaktır.

PAYLAŞ
Önceki makaleBalık Pişirme Yöntemleri
Sonraki makaleGizlilik Politikası
Grafik tasarım ve web tasarım üzerine eğitim almış, balıkçılığı hobi olarak ifade etmeyecek kadar ciddiye alır. Bildiklerini paylaşan, paylaşılanları takip eden bir balık sevdalısı.

BİR CEVAP BIRAK