Sığacık’ta Dev Levrek Avı

Sığacık’ta Dev Levrek Avı

24040
2
PAYLAŞ

    İzmir ve çevresinde balık avı peşinde koşmaya devam ediyoruz. Bazen balık avlıyoruz, bazen de başkalarının yakaladığı balıkların sevincine ortak oluyoruz.

Daha önceki yazılarımızda İzmir ve çevresinde balık avlarından haberler paylaşacağımızı yazmıştık. Bu nedenle gezmeye, İzmir’e yakın bir konumda bulunan, şirin mi şirin bir yer olan Sığacık’tan başlamak istedik.

Amacımız biraz turistik gezi, biraz da balık durumunu incelemek olduğu için küçük bir hazırlıkla yola çıktık. Biz henüz kıyıya gelmiş ve arabadan inerken kısmetimiz ayağımıza geldi. Bir file içerisinde, denizden yeni çıkmış dev bir levrek karşımızda duruyordu.

Özetle, biz haber peşinde koşarken, haber ayağımıza gelmişti..

Bir çoğumuzun iş hayatı esnasında kurduğu hayallerden biri de emekli olunca bir balıkçı kasabasına yerleşip, bir de tekne alarak balık avlamaktır. Halil hoca, bunu başarabilenlerden biri. Tam olarak bu hayali gerçekleştirmiş. Emekli olmuş ve Sığacık’a yerleşip bir de tekne almış. Bu büyük levrek te onun bu günkü kısmeti olmuş.

Yıllardır balık avlayan biri olarak bu büyüklükte balıklara pek rastladığımı söyleyemem. Bu nedenle her gördüğüm büyük balık bende bir hayranlık uyandırıyor. Balığı görünce merakımızı gidermek için en yakın restorana giderek tartıyoruz.

Tam tamına 4.280 gr. Bence dev bir levrek sizce de öyle değil mi? Cevabınız hayırsa,  sizlerin yakaladığınız balıklara tanık olmak için turlarınıza davet edilirsek seve seve katılırız.

Yem olarak canlı balık kullanılarak yakalanan bu balık, Sığacık  kıyısına yakın bir yerde oltaya geliyor. Oldukça sığ bir limana sahip olan kasaba balık konusunda oldukça zengin. Güzel bir doğa yapısına sahip olmasının yanında birçok dizinin çekimine de ev sahipliği yapıyor.

İlk defa adını bir dizide duyduğum bu mekan, İzmir’de ilk görmek istediğim yerler arasında yer almaktaydı. Beklentimi karşılayan bir güzelliğe sahip bu yerleşim yeri, birden çok ziyaret edeceğim yerler listesinde en başa yerleşiyor.

Sığacık’a gelip birkaç kare paylaşmamak olmazdı..

Her ne kadar balık avları üzerine paylaşımlarda bulunan bir site olsak da, bu güzel manzaraları sizlerle paylaşmamak, haksızlık olacaktır diye düşünüyorum.

Ülkemizin her köşesi bir cennet. Maalesef buraları gezme imkanımız da yok. Öyle ise fırsat buldukça siteye atacağım bir kaç fotoğraf hiç de fena olmaz.

İzmir- Seferihisar yolundan Seferihisar’a girmeden hemen önce bir yol ayrımı ile ulaşabileceğiniz Sığacık sizi bu manzara ile karşılıyor. O an bile bir huzur hissediyorsunuz. Küçük bir koy etrafında oluşan yerleşim yerine, büyük bir marina eşlik ediyor.

Kıyıda çok sayıda balıkçı teknesi görüyorsunuz. Genellikle mavi tonlarda. Ben de maviyi seviyorum. Bu nedenle balık yakalamaktan öte, ortam beni mutlu etmeye yetti.

Güzel bir günün ardından tekrar görüşmek üzere diyerek Sığacık’la vedalaşıyoruz. En yakın zamanda tekne ile Sığacık’tan bir av gerçekleştirerek deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yakında yeni yerler, yeni av deneyimleri….

2 YORUMLAR

  1. Fotoğraflar muhteşem, emeğinize sağlık…Sadece balıkçılık alanında değil, fotoğrafçılıkta da çok yetenekli olduğunuzu düşünüyorum 🙂

    • Güzel iltifatlarınız için teşekkürler. Fotoğrafları ben sadece kayıt altına alıyorum, asıl güzel olan deniz ve mavi.

BİR CEVAP BIRAK