Tatlı Suda Balık Avı

Tatlı Suda Balık Avı

4528
0
PAYLAŞ
tatlı suda balık avı

Tatlı Suda Balık Avı

Denize kıyısı olmayan, iç bölgelerde insanlar, genellikle akarsu ve göl gibi yerlerde balık avlar. Bu yerler tatlı su olarak tabir edilir. Bu sularda bir çok balık türü yaşar.

Tatlısuda balık avı (300 x 225)

Tatlı su balıklarını avlamanın da bir çok yolu vardır. Bu avlanma yöntemlerinin bazıları, yasak olmasına rağmen maalesef kullanılır. Zıpkınla avlanmak iç sularda yasaktır. Tırı vırı tabir edilen ağ yine kullanılmaması gereken bir balıkçılık malzemesidir. Tırı vırı suyun tabanında takılıp kaldığında, uzun süre balıklar için tehdit oluşturur. Balık ağları da iç sularda bilinçsizce kullanılmaktadır ve balık popülasyonunu tehlikeye sokmaktadır.

Ülkemiz akarsularının büyük bir kısmının çevresi, bize doğal güzellikler sunar. Bilinçsiz avlanmaya ilave olarak çevreye verdiğimiz zarar da cabasıdır. Bu bölgelerde insan ayak izi olarak, başta doğada kaybolması uzun yıllar alan plastikler olmak üzere ,bir çok atık bırakmaktayız. Tatlı sularımızda en uygun avlanma yöntemi olarak olta avcılığını söyleyebiliriz. 

Doğanın korunması, balıkçılığın sürdürülebilir olması için siz siz olun kurallara uyun; uymayanları ise ilgili makamlara bildirerek üzerinize düşen sorumluluğu yerine getiriniz. 

 

BİR CEVAP BIRAK