Doğaya Kaçış:Alabalık Avı

Doğaya Kaçış:Alabalık Avı

4202
2
PAYLAŞ

Kalabalık şehir hayatından bıkmayanımız yoktur. Kendinizi şehrin gürültüsünden uzak sessiz ve sakin bir ortamda bulma isteği her zaman duyarsınız. Doğaya kaçışın en güzel yollarından biri de alabalık avlamak için dağ bayır demeden; uykusuzluk yorgunluk bilmeden yollara düşmektir. Bulunduğunuz rakımdan oldukça yükseklere çıkmayı gerektiren bu etkinlik siz de oldukça güzel anılar bırakacaktır.

Alabalık avında doğa size en bakir halini sunmaktan kaçınmaz. Diğer balık türlerinden farklı olarak alabalık, temiz ve soğuk sular ister. Bu şartları da artık sadece insan eli değmemiş, insanın ulaşması zor doğa koşullarında bulmanız mümkündür.

Sarp kayalıklar arasından akan, yüksek rakımlardaki, debisi yüksek akarsular alabalıklar için en uygun yaşam koşullarını sunmaktadır. İçerisinde çok fazla duramayacağınız derecede soğuk bu sular, birikmiş tüm sehir kaynaklı stresinizi kısa sürede alacaktır.

Uzun bir vadi boyunca soğuk suda ilerlemek zorunda kalacağınız bu yolculukta , doğanın özellikle buz gibi suyun size vereceği dinginlik ve huzur balık avının önüne geçecer. Ne bir insan sesi ve bir araba gürültüsü ne de sizi boğar gibi soluduğunuz karbonmonoksit içeren şehir havası..

 

Bütün bu yolculuğun doğayı koruma bilinci çerçevesinde yapılması hem bu güzelliklerin daim olması hem de gelecek nesillere devredilmesi adına önemlidir. Gezdiğiniz yerlerde insan ayak izi burakmamaya özen gösterilmelidir. Tekrar geldiğinizde buraları nasıl bulacağınız ayrılırlen nasıl bıraktığınıza bağlıdır.

Eşsiz güzelliklerle dolu bu yerlere ait bir kaç kareyi ve buralarda yaşadığımız huzur ortamını sizlerle paylaşmak istedik.

Balık mı? Onlar hala olması gereken yerlerde, yani buz gibi sularda…

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK