Manavgat Irmağı’nda Balık Avı

Manavgat Irmağı’nda Balık Avı

5114
0
PAYLAŞ

Manavgat Irmağı oldukça coşkulu akar. Özellikle yağışlı günlerde yatağının dışına taşarak geniş bir alana yayılır. Zaman zaman bazı ölümlere de yol açan bu ırmak, amatör balıkçıların hafta sonlarında hoş vakit geçirmesi için imkanlar da sunar.

Bir çok balık türünü barındıran Manavgat Irmağı özellikle pazar günleri çok güzel balık avı manzaraları sunar. Oltasını kapan Manavgatlılar ırmağın geçit veren yerlerine ya nasip diyerek oltalarını salarlar.

Özellikle, yılan balığı sık sık oltalara takılır. Yılan balığının yanında alabalık levrek siroz ve bir kaç değişik balık türü de oltalarınıza takılmaya aday olarak ırmakta bulunurlar.

Manavgat Irmağının denize bağlantısının yakın olması nedeniyle sık sık farklı canlı türlerine de rastlamanız mümkündür. Irmakta mesela bir fok ya da köpek balığı görürseniz şaşırmayın.

Ticari balık avcılığının yasak olduğu ırmakta amatör balıkçılık serbest olduğundan av yasağı dönemlerine dikkat ederek avlanabilir siniz.

Gelelim işin asıl insanları balık avına yönelten noktasına. Manavgat Irmağı’nın balık avcılarına sunduğu kartpostalı andırır güzellikler, balık avlamanın önüne geçer. Balıkçıları ırmak kenarına asıl dinlendirici ortam çeker. Her mevsim size hoş bir görüntü sunan Manavgat Irmağı, tekne turları düzenleyen çok büyük tur teknelerinin de barınağı ve turların ilk ayağı konumundadır. Bölge otellerinde tatilini geçirmekte olan turistlere yönelik turlara ait tekneler gün boyu sizin balık avınıza eşlik eder.

Hafta sonları teknelerle denize açılamayan yada ırmakta balık avlamayı tercih eden balıkçılara doğanın sunduğu güzelliklerle birlikte av manzaralarını sizlerle paylaşalım istedik. 

Sizin de böyle bir imkanınız varsa bu hafta sonunu ırmak kenarında geçirmek için daha ne sebep arıyorsunuz. Bu güzellikler yetmez mi?

Ama unutmayın limit altı balık tutmadan, kurallara riayet ederek, çevreyi temiz tutup koruyarak, gelecekten aldığımız emanetlere sahip çıkarak…. Rast gele..

 

BİR CEVAP BIRAK