Antalya’da Mırmır Bereketi..

Antalya’da Mırmır Bereketi..

4981
0
PAYLAŞ
Antalya'da Mırmır Bereketi

Amatör balıkçılığın, zahmetli bir iş olduğunu bilmeyenimiz yok. Çoğu zaman avdan eliniz boş dönersiniz. Belkide size balıkçılığın bu yönü cazip gelir. Zaman zaman kesintisiz bir şekilde bir kaç kiloya varan miktarlarda balık yakalamak size haz verirken, bazen de uzun süre hiç balık tutmadığınız esnada alacağınız bir adet balık bile sizi mutlu edebilir.

Aynı bölgeden farklı zamanda yapılan br balık avı

Son zamanlarda oldukça verimsiz geçen balık avları sonrasında, bu günlerde oldukça verimli avlar yapılmaktadır. Balık avlarında mevsim, mera ve diğer etkenlerin yanında çok önemli bir etken de bölgeyi iyi bilen birilerinin yanınızda olmasıdır. Balık avlarında aynı koşullarda avlanılması durumunda bile bazı tekneler bol balıkla dönerken bazıları kovaları doldurabilmektedir.

Yapılan bu verimli avlar sonrasında yapılan paylaşımlarda zaman zaman kişiler arasında motivasyon aracı olmakta ve daha fazla kişinin balık avına çıkması yönünde bir istek uyandırmaktadır.

Antalya’da balık avlamak için gidilen bölgelerde, farklı balık türleri bulunmaktadır. Kumluk alanları seven balıkların yanında taşlık alanları yaşam alanı olarak tercih eden balıklarda bulunur. Belek, Boğazkent ve Kadriye bölgeleri özellikle mırmır konusunda daha cömerttir. Mırmır konusuna değinmek istememin asıl nedeni bu günlerde özellikle Boğazkent ve Belek açıklarda bolca çıkıyor olmasıdır. Oltaya birden fazla mırmırın takılmasında verilen mücadele hiç bir balıkçının hayır diyemeyeceği bir keyif konusudur. Balık konusunun şans işi olduğunu bilen, denizin bir gününün diğerini tutmayacağını hiç bir zaman hangi balık türünü ve hangi miktarda yakalayacağını bilemeyeceğini de bilir.

Havaların iyice soğumaya başladığı şu günlerde sezonun son avlarına çıkanların belkide en iyi av yapabileceği günlerdeyiz. Ne diyelim rast gele…

BİR CEVAP BIRAK