Balik Avı Şans İşi mi?

Balik Avı Şans İşi mi?

3394
0
PAYLAŞ

Bu sorunun cevabı bence kesinlikle balık avı şans işi değil olacaktır. Neden mi?

Açıklayalım; Yıllardır başta akarsularda olmak üzere balık avladım. Tabiricaizse ömrümün yarısı suda, balık avlayarak geçti desem yanlış bir ifade olmaz. Mevsimsel olarak, balık popülasyonu artma yada azalma gösterir bazı balıklar göç ederek tamamen avlaklardan uzaklaşır. Bu durumda elbette ki bu tür balıkları yakalamak hayal kurmaktan öte gitmez. Bu etkeni yok sayarsan balık avlamanın neden tamamen şans işi olmayacağına gelelim.

Hani toplu olarak balık turlarına çıkarız ve bizim hep imrenerek biraz da kıskanarak baktığımız, bir kenarda habire balık çeken birileri olur. Nasıl olur da biz bir tane bile balık tutamazken o peş peşe balık çeker. Şans mı dediniz? Belki bir defa belki de iki defa şans diyelim. Ama bahsettiğimiz kişi şanşlı değil ustadır. Hazırlığını yapmış, takımını iyi seçmiş, oltaya aldığı balık vuruşunu nasıl iğneyi balığa saplayarak sonuçlandıracağını bilen kişidir bu ustalar.

balik avi sans isi mi

Dönemsel olarak balık avının çok kesat geçtiği şu günlerde, işin ustası olan insanların avından bir kare paylaşıyorum. Balığın nerede olduğunu, hangi yemin ve takımın kullanılacağını, özetle balığı tutmasını bilenin şansa ihtiyacı yok.. Usta balıkçılara saygılarımla, rastgele..

BİR CEVAP BIRAK