Bu Çiçeği Tanıyan Var mı?

Bu Çiçeği Tanıyan Var mı?

5068
1
PAYLAŞ
sogut

Aslına bakarsanız bu sorunun cevabını merak etmiyorum. Nedeni cevabı biliyor olmamdır. Sadece soruyu doğru sorup sormadığım konusunda biraz tereddütüm var.

Tereddüt ettiğim nokta; bunun bir çiçek mi yoksa çiçek görünümlü bir yapraklar kümesi mi? olduğunun cevabını bulmak istiyorum.

Otuz yılı aşkın bir süredir akarsu, göl ve deniz kenarında sayısız balık avlarına çıkmama rağmen bu tür ile ilk defa karşılaşıyor olmam bende şaşkınlık yarattı.

söğüt çiçeği

Bu fotoğrafta yeralan çiçek aslına bakarsanız bir söğüt çiçeği! sanırım. Eğer söğüt çiçeği bu ise diğerleri nedir? İlginç olan bir diğer nokta ise bu çiçek aynı söğüt yaprakları gibi. Oysa bir çok ağacın çiçeği farklı bir formatta olur. Daha önce bu yapıda bir çiçeğe rastlayan olup olmadığını bilmiyorum. Ama emin olduğum bu tür çiçeğe sahip bir söğüt ağacının, çiçeği bulduğum bölgede daha önce hiç görülmemiş olmasıdır.

Balık avlamak için gittiğim göl kenarında bir kaç söğüt türünde bulunan bu yapraksı yapılı çiçek bir kaç farklı türde karşımıza çıktı. Bazıları yeşilimsi tonlarda iken, bazılarında kırmızıya çalan tonlara sahip görüntüsü bize oldukça ilginç geldi.

Balık avlamayı sadece oltayı suya atıp çekmekten ibaret görmeyen bir çok balıkçının karşılaştığı ilginç bir durum yaşadığımı düşünüyorum. Bu güzellikleri sizlerle paylaşmak, bu konuda sizlerin bilgilerine başvurmak amacıyla doğanın mucizesi olarak gördüğüm resimleri sizlerin beğenisine sunuyorum.

Eğer bu yeni bir tür ise belli ki söğüt ağacı üzerine yeni türküler yakılacak. Daha önce bilinen bir tür ise fotoğrafların sunduğu güzelliklerin tadını çıkarmak size kalmış.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK