Büyük Akvaryum Akdeniz

Büyük Akvaryum Akdeniz

3406
2
PAYLAŞ
blk7

Denizler her zaman insanlara  şaşırtıcı anlar yaşatır. Ben de ne zaman Akdeniz’e açılsam her defasında ilginçliklerle karşılaşıyorum. Büyük bir akvaryum misali Akdeniz her defasında bana güzel sürprizler sunar. 

Bazen büyük bir balıkla karşılaşırım, bazen de farklı bir canlı türüyle.. Deniz canlılarının birbirleriyle büyük mücadelelerine tanıklık etmişliğim de çoktur.

Bu gün ise belki bir çoğunuzun bildiği, sıradan bulduğu bir balık türüyle ilk defa karşılaştım. Belki de daha önce deniz ortamında gördüğüm ama yakaladığımda bana farklı görünmüş olabilecek bir tür. Pempheris vanicolensis yani bilinen adıyla  üçgen  balığı veya yaprak balığı.

Aslına bakarsanız sahip olduğu canlı renkler beni oldukça etkiledi. İnanın eğer akvaryumunuz varsa bu balığında sizin akvaryumunuzda olmasını isteyeceğiniz güzellikte.

İlk olarak oltama takılan küçük bir gridayı tekrar suya saldıktan kısa bir süre sonra oltaya gelen bu balık da zarar verilmeden yaşam alanına tekrar salındı.

Tropikal bir havaya bürünen Büyük Akvaryum Akdeniz bakalım bize daha hangi sürprizleri yapacak.

 

2 YORUMLAR

    • Kızıldeniz orjinli yeni bir tür. Mağara balığı da deniyor. Yenilen bir tür olup olmadığı konusunda bir bilgim yok. Yenilebilecek bir balık gibi görünmüyor. Suya tekrar iade ederek iyi bir iş yapmışsın bence…

BİR CEVAP BIRAK