Tuzlu Su Balıkçılığı

Tuzlu Su Balıkçılığı

4117
0
PAYLAŞ
deniz balıkçılığı

Tuzlu Su Balıkçılığı

Tuzlu su balıkçılığı tipik tatlı su balıkçılığına alternatif popüler ve heyecan verici bir balıkçılık türüdür. Tuzlu su balıkçılığıyla ile ilişkili türler, stratejiler ve tarzlar yeni katılanlar için tatlı su balıkçılığından farklı bir deneyim ve büyük bir mücadele anlamına gelmektedir. 

Tuzlu su balıkçılığının en büyük cazibelerinden biri uçsuz mavinin eşsiz vahşi cazibesidir. Genelde deniz balıklarının içinde yaşadıkları ortam gereği, tatlı su balıklarından daha güçlü ve dirençlidir. Ton balığı ve kılıç balığı bu konuda iki iyi örnektir. Mavi yüzgeçli orkinos dayanıklılık, güç ve hız konusunda rakipsizdir. Bu konuda diğer önemli balıklar, köpek balığı, levrek, morinadır.

Bu balıkların avcılığında kullanılan makinalar ve kamışlar oldukça güçlü ve pahalı malzemeler olup bunu dışındaki olta ve kamışlarda tatlı su ve tuzlu su arasında büyük farklılıklar gözlenmez. Bu konuda önemli bir hususta, tuzlu su ekipmanının yağlanması ve korunmasının büyük özen gerektirdiği her zaman akılda tutulması son derece önem arz etmektedir.

BİR CEVAP BIRAK