Yasak Sonrası Balık Avı

Yasak Sonrası Balık Avı

2032
0
PAYLAŞ

Balık avına pandemi döneminde getirilen yasak sonrası, amatör balıkçılar tekne ve sahil kenarından balık avlamaya başladı.

Merak edilen konu, bu süreçte balık miktarında bir artış olup olmadığıydı. Yasağın kalkmasından bir kaç hafta geçmesiyle birlikte, alınan bilgilere göre bu süreç oldukça verimli avlara ortam hazırlamış görünüyor.

Genel olarak yasak öncesi saatlerce yapılan balık avında bir kaç balıkla eve döndüğüm çok olmuştur. Bu durum balık avından keyif alamamama sonucunu doğurmaya başlamıştı.

Özellikle Side, Kundu ve Kemer bölgelerinden aldığımız bilgilere göre balık miktarında hatırı sayılır şekilde bir artış, balık ebatlarında da büyüme gözlenmektedir.

Anlayacağınız zorunlu olarak verilen bu ara balık açısından daha güzel ve keyifli avlar için ortam doğurmuştur. Bu duruma neden olan olay çok can sıksa da bizim açımızdan olumlu sonuçlara da yol açmışa benziyor.

Ne bu olay yaşansaydı, nede biz balık tutsaydık diyenleri duyar gibiyim. Ben de aynı dilekleri paylaşmakla birlikte, yaşanmasının önüne geçilemeyen böyle bir olayın balık avı açısından yarattığı olumlu sonuca da itiraz edecek değilim hani.

Bu günlerde oltaya takılan bir kaç örnek balık avı fotoğrafı paylaşmak istedim. Tabi ki avlar daha fazla balık, daha farklı türler ve verimli geçmekte. Benim paylaşımlarım gördüğünüz gibi çok abartılı avlar değil. Balık avı devam ederken çekilmiş bir kaç fotoğraf.

Bu olaydan şöyle de bir sonuç çıkarmak gerekir belki de: Tutabildiğin kadar değil yeterince avlamak.

Kovaları doldurmak değil önemli olan, daha sonra yapacağınız avlarda yine yetecek kadar balık yakalayabilmek için, koruyucu bir güdü ile balık avını sürdürebilmek.

Sonuç olarak, oltasını vicdanıyla suya salan tüm balıkçılara rastgele.

BİR CEVAP BIRAK