İzmir’de Balıktayım

İzmir’de Balıktayım

139
0
PAYLAŞ

     İzmir’den balık avı manzaralarına devam ediyoruz. Başlığımızı ”İzmir’de balıktayım” olarak seçtik. Bunun nedeni, baliktayim.com sitesinde bundan sonra daha çok İzmir’den paylaşımlar bulacağınız içindir.

Hafta sonu İzmir’in balık avı meralarını keşfe devam ettik. Şimdilik merkezden paylaşımlar yapıyoruz. Konak sahilinin, amatör balıkçılar için oldukça güzel imkanlar sunduğunu gördük.

Bu yazımızda, kısaca merayı tanıtıp, bir kaç şanslı balıkçıdan paylaşımlarda bulunacağız. İzmir’in, amatör balıkçıların kendini mutlu hissetmesine yetecek kadar, balık yönünden zengin olduğunu söyleyebiliriz.

izm1-1 İzmir'de Balıktayım

Öncelikle işe kıyıdan balık avlayanların ziyaretiyle başladık. Onların mutluluklarına ortak olduk. Gördüğümüz kadarıyla herkes nasibini yakalamış ve güzel havanın tadını çıkarmaktaydılar. Oltalarına takılan balıkların hatırı sayılır büyüklükte, levrek, çupra, istavrit, kefal ve granyözler olduğunu gördük.

izm1-1 İzmir'de Balıktayım

Tüm bu iri balıkların yanında, balıkçı tezgahlarında 25-30 TL’ye satılan isparilerin tekrar denize salındığına da tanık olduk. Kordon boyu oltalarını denize salan balıkçıların, balık boy limitlerine uymaları da bizi mutlu etti.

izm1-1 İzmir'de Balıktayım

Denizin sakinliği , balığın bolluğu da bizi harekete geçirdi. Antalya’da avları genellikle tekneden yapmamızdan dolayı, olta takımlarımız İzmir’e uygun değildi. Yani surf takımı olmaması nedeniyle, biz de kendimize yeni balık malzemeleri almaya karar verdik.

Alışverişimizi yaptıktan sonra turumuzu tamamlayarak eve döndük. Şimdilik paylaşımlarımız İzmir’in amatör balıkçılarından. Yakın zamanda kendi avlarımızı da paylaşmaya başlayacağız. 

Uzun, balıkların barınmasına olanak veren bir sahil yapısına sahip olan İzmir, umuyorum bize çok güzel av imkanları verecektir. Yakında İzmir’in ilçelerini de kapsayan paylaşımlar yapmaya başlayacağız. Av fotoğraflarını bizimle paylaşan balıkçı arkadaşlara teşekkür ederek yazımızı sonlandırıyoruz.

Oltası suda olan tüm balıkçılara rastgele diyoruz.

BİR CEVAP BIRAK