Olta Kullanmak Ustalık İster

Olta Kullanmak Ustalık İster

3344
0
PAYLAŞ

Balık avına yeni merak saran bir çok kişinin sıklıkla karşılaşacağı olumsuzluklardan biri de makinede bulunan misinanın dolaşmasıdır. İlk defa balık avlamak için, oltayı kaptığı gibi suyun kenarında soluğu alan bir çok kişinin karşılaştığı hoş olmayan bir sürprizdir. Misinanın yapısından tutun kalınlığına, makinenin yapısına, oltanın kullanım şekline veya yeterince tecrübe sahibi olup olmamaya bağlı olarak karşımıza çıkan bu durum oldukça canımızı sıkar.

Tüm bu anlatılan faktörler dışında iyi bir balıkçı olduğunu iddia edenlerin de başına benzer durumlar gelebilir. Örneğin yeni bir makine veya yeni bir yöntem deneyenler de her zaman istediği sonuçları alamayabilir. Bait casting olarak bilinen olta makinelerinin kullanımından ve kullanımının zorluğundan daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Bu makineyi denemek isteyen bir amatör balıkçının yaşadığı örneği paylaşarak, sizin karşılaşabileceğiniz olumsuzuklar hakkında dikaktinizi çekmek istedim.

Henüz ilk bir kaç atışını gerçekleştirmişken misinanın kontrolünü kaybedince ortaya bu sonuç çıkmış. Bait casting makineler, kullanımı zor ama zevkli bir makine modelidir. Makineye tam hakim olabilmek için diğer makinelere göre daha fazla pratik yapmak gerekir. Eğer ilk defa bu makineleri kullanacaksanız yeterince araştırmadan başlamayın veya yanınıza bolca yedek malzeme alın.

Bait casting makinelerde diğer makinelere oranla daha fazla karşılaşılan sorunlardan biride, kuş gözü tabir edilen küçük dolaşmalar oluşmasıdır. Yeni bir makine dememek istiyorsanız bu süprizlerle karşılaşmayı göze almanız gerekir.

BİR CEVAP BIRAK